Papież Paweł VI napisał , że największym zwycięstwem szatana jest to, że ludzie przestali wierzyć w jego istnienie. Powstała teoria, że szatan jest tylko metaforą ostatecznego zła a któż rozsądny będzie się bać jakiejś metafory?
Autor książki, katolicki teolog świecki, opisuje działania złego ducha, opierając się na zweryfikowanych faktach. Wykazuje, że diabeł to duchowa rzeczywistość, o wiele bardziej inteligentna od człowieka, w skryty i bezwzględny sposób wpływająca na życie pojedynczych ludzi i całych narodów.
SMS-y z piekła Manifestacje oraz ataki szatana w życiu świętych i błogosławionych Demon ujawnia swoje istnienie opętania Szatan w częstochowskiej katedrze O. John Bashobora relacja opętanej Kult szatana na świecie; pomniki demona i czarne msze w intencji szkodzenia Polsce Hitlerowscy naziści rycerze dworu Lucyfera Kreml mistycznym ciałem szatana Demoniczne objawienia w Garabandal?