Niniejsze skupienie rekolekcyjne jest próbą odpowiedzi na pytania jak stawiać czoła naszym codziennym lękom. Odważne zmagania się z nimi, są znakiem odpowiedzialności za życie.
Lęki, komunikując nam zagrożenia, nie są naszymi wrogami. Gdy odważnie stawiamy im czoła, pomagają nam w otwieraniu się na Boga i Jego miłość; bez Niego bowiem nic dobrego uczynić nie możemy.