Ta książka została napisana po to, żeby każdy człowiek mógł znaleźć w niej cząstkę siebie. Przesłanie tomiku ma zachęcać czytelnika do przemyśleń i zastanowienia się nad losem swoim oraz innych ludzi.
Tematyka wierszy jest dość pesymistyczna i obrazoburcza, poruszająca wątki, których na co dzień staramy się unikać.