W walce o własne szczęście. Kiedyś Anka i Piotr przez wszystkie szkolne lata byli parą.
On wzorowy uczeń, ona dziewczyna z problemami, łamiąca wszelkie zasady. Ich drogi nieoczekiwanie się rozeszły, a jedno z nich zabrało ze sobą tajemnicę Teraz Pewnego razu Piotr odprowadza swoją córkę do przedszkola.
Okazuje się, że dyrektorką placówki jest Anka, jego dawna miłość, której nie widział piętnaście lat. Powieść mocna i poruszająca, która uświadamia, że teraźniejszość ma korzenie w przeszłości, a konsekwencje dziś podjętych decyzji ponosić będą kolejne pokolenia.