Ten debiutancki tomik jest zbiorem refleksji na temat rodziny, życia i aniołów, które nam towarzyszą. W książce znajdują się wiersze, które wyszły spod pióra czterdziestolatki.
Wiersze, mimo wyczuwalnego ładunku emocjonalnego, napisane są prostym i zrozumiałym językiem, co sprawia, że czyta się je lekko i przyjemnie.