,,Policja" -- kwartalnik kadry kierowniczej Policji, ukazuje się od początku 2000 r. Powstał on z przekształcenia wydawanego dotąd ,,Policyjnego Biuletynu Szkoleniowego" (PBS) adresowanego głównie do dydaktyków policyjnych.
Taka formuła czasopisma -- pożyteczna w okresie kształtowania się szkolnictwa policyjnego i wdrażania nowoczesnych metod nauczania -- z czasem stała się mniej przydatna, a i krąg odbiorców był zanadto elitarny, gdyż z dydaktyką policyjną jest związanych około 500 osób. ,,Policja" pełni funkcję typowego zawodowego periodyku adresowanego, tak jak to widnieje na jej stronie tytułowej, przede wszystkim do kadry kierowniczej formacji.